«професія – листоноша» план-конспект заняття (старша група) на тему. Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з пізнавального розвитку «Знайомство з професією листоноша Працює пошта для дітей

Головна / Налаштування

Олена Сазонтова
Конспект НОД з пізнавального розвитку для дітей старшої групи «Професія - листоноша»

ТЕМА « ПРОФЕСІЯ – ПОШТАЛЬЙОН»

МЕТА: Створення умов для розвитку у дітей допитливості, через формування уявлень про професії листоноша, що таке поштові відправлення, для чого потрібна Поштова служба.

Завдання:

1. Розширювати уявлення дітей про професію« листоноша» і про поштовій службі, про необхідність та користь праці листоноші;

2. Ознайомити дітей із історією листів, їхньою формою в різні часи та способи транспортування поштових відправлень;

3. Уточнити знання дітей про різноманітність поштових відправлень;

4. Ознайомити з видом транспорту, який може використовуватися для перевезення поштових відправлень;

5. Познайомитисьіз сортуванням кореспонденцією;

6. Уточнити знання про обов'язкову умову оформлення поштових відправлень(наявність адреси);

7. Розвивати у дітей кмітливість, зорову пам'ять, логічне мислення.

8. Розвивати мовлення, Вміння аргументувати свої висловлювання, розмірковувати, доводити.

9. Виховувати бажання пізнавати нове, цікавитися історією виникнення предмета, що цікавить, або явища.

10. Виховувати інтерес до професіям дорослих людей, та розуміння значущості праці.

11. Виховувати у дітейпочуття взаємодопомоги, доброзичливе ставлення до оточуючих, бажання допомогти.

Устаткування: Слайди із зображенням листів у різні часи, слайди та картки із зображенням видів транспорту за допомогою чого та кого можуть доставлятися листи. Картки із зображенням тварин, газети, листи, листівки, журнали, стенд з іграшкові поштовими скриньками.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

Вихователь: Хлопці, що лежить у мене на столі?

Діти: Газета, журнал, лист, листівка.

Вихователь: Правильно, молодці! А щоб дізнатися, хто це все нам приніс, треба відгадати загадку:

Він приніс нам телеграму:

Приїжджаю, Чекайте, Мамо.

Дідові пенсію приніс,

Хоч зовсім не Дід Мороз

На ногах з світанку він

Хто ж це?

Діти: Листоноша

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь: Хлопці, ви здогадалися, про кого ми сьогодні розмовлятимемо?

Діти: Про листоноші.

Вихователь: Правильно Про листоноші та про поштову службу. А хто такий листоноша? Що він нам приносить?

Діти: Висловлюють свої думки, перераховують яка може бути кореспонденція

На великому екрані з'являється зображення листоноші.

Вихователь: Хлопці а як ви думаєте, пошта з'явилася здавна, або листоношіпочали працювати коли з'явилися паперові листи?

Діти: висловлюють припущення

Вихователь: Хлопці ви молодці! Ви хотіли б дізнатися якими були листи та звідки з'явилася пошта? (Оповідання вихователя супроводжується показом слайдів з листів різних часів та різних видів транспорту)

Необхідність розмовляти один з одним з'явилася у людей у ​​давнину. Але як поговориш, якщо потрібна тобі людина дуже далеко. Після того, як люди навчилися читати та писати, ця проблема зникла. Перші листи були на кам'яних пластинах, у Стародавній Русі листи писали на бересті (це кора дерева, були листи які писали на пальмових аркушах, на тканині, а папір був винайдений у Китаї. Листи необхідно було доставляти у різні міста як по землі, але і по морю! Незабаром листів стало так багато, що з'явилася ціла Поштова служба, яка почала займатися відправленням листів, газет, журналів, бандеролей, посилок. Спочатку поштуперевозили на конях, потім стали перевозити залізницею, пізніше з'явилася авіапошта. У наш час, коли в будинках з'явилися комп'ютери, листи та послання можна пересилати за допомогою електронної пошти.

Гра «Доставляємо листи»

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в начальника поштинам з вами потрібно вибрати транспорт, який зможе доставити наші листи адресатам? після того, як я зачитаю питання, ви оберете картку із зображенням того транспортного засобу, який на вашу думку найбільше для цього підходить.

Діти: підходять до столу, де приготовлені конверти з набором необхідних карток, після того як діти вибрали, вони сідають на килим, півколом

Вихователь: зачитує питання, діти вибирають потрібну картку, вихователь ставить уточнюючі питання, після цього на слайді з'являється правильна відповідь, діти повіряють себе.

Щоб надіслати листа залізницею, потрібен (що (Поштовий вагон) . (коли використовують)

Щоб надіслати лист авіапоштою, потрібен (що (Літак). (чому? І коли використовують)

Щоб надіслати листа електронного поштою потрібен(що (Комп'ютер).

Щоб надіслати листа на північ, потрібні (що (Собачі упряжки, вертоліт) (чому).

Щоб надіслати листа голубиною поштою, потрібен (хто (Голуб). (Чому? І коду користуються)

Вихователь: Молодці, ми дізналися за допомогою чого можна доставити листа адресату! Давайте трохи відпочинемо, станемо разом у коло:

Фізхвилинка « Поштова скринька»

На лаву я встаю - піднімаються на шкарпетки і тягнуться

Ледве ящик дістаю – тягнуться руками вгору.

Відкриваю ящик «Відкривають»,

Блакитний, блискучий.

Посипалися із ящика – Діти присідають, потім встають із витягнутими руками

Листи справжні.

Вихователь: Хлопці, сьогодні з поштовогоящика я дістала ось цю газету. А вам додому листоноша що-небудь приносить?

Діти: Розповідають про свою кореспонденцію

Вихователь:

Усі газети, журнали, листи привозять на пошту на машині. І перш ніж рознести все по хатах, газети, журнали, листи та листівки треба розкласти ось так (показує): газети до газет, журнали до журналів, листівки до листівок, а ось у цю стопку - листи.

Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, як листоношідізнаються яку газету в чий поштову скриньку покласти?

Діти: висловлюють свої припущення

Вихователь: За допомогою навідних питань підводить міркування дітей до того, що на кожній газеті, журналі та листі є адреса: місто, вулиця, номер будинку та квартири.

Дидактична Гра «Лісовий листоноша»

Вихователь: Хлопці наші листоноша захворіла, і сьогоднішня пошта ще не розібрана. Всі газети та журнали з листами та листівками лежать в одній стопці і чекають, коли вони потраплять у свої поштові ящики, Давайте подивимося, чиї поштові скриньки у нас є(на стенді висять чотири поштовихящиків із зображенням звірів та з нумерацією квартир від 1 до 4).

Дітям пропонується розділитись на 4 групи, у вихователя в руках знаходяться 4 перевернуті картки із зображенням тварини та номером її поштової скриньки. Одна дитина з кожною групипідходить і обирає своєю групі номер скриньки, до якого вони відбиратимуть кореспонденцію, після цього вихователь пропонує підходити по одній людині з кожної групидо столу та вибирати газету, листівку, лист чи журнал з номером поштової скриньки його групи.

Діти: Підходять та відбирають листи, газети, журнали та з тим номером поштової скриньки, який випав їх групі(вихователь повинен простежити, щоб у стосі була необхідна кількість кореспонденції і кожній дитині має дістатись щось, що вона кине у свій Поштова скринька).

Вихователь: Хлопці ви молодці, розібрали всю стопку, а тепер необхідно доставити пошту нашим звірятам, але що необхідно обов'язково зробити, перед тим як закинути лист або листівку в Поштова скринька? Наводимо дітей на те, що потрібно перевірити адресу.

Пропонуємо дітям закинути свою кореспонденцію у відповідні поштові ящики.

Діти: Підходять до скриньки що відповідає їх групі, звіряє номер квартири та опускає лист, листівку, журнал чи газету в ящик.

Вихователь: Хлопці ви такі молодці! допомогли нашому хворому листоноші, і всі звірята отримали свою пошту.

Вихователь: давайте ще раз згадаємо, що нового ми сьогодні дізналися:

Хто такий листоноша?

Що він нам приносить?

На чому раніше писали листи один одному?

А професія« листоноша» Дуже потрібна? Чому?

Який транспорт можна використовувати для доставки листів?

Що обов'язково має бути зазначено на листі чи листівці?

Ось яка цікава та дуже потрібна професія« листоноша»

Вихователь: Хлопці ви бачите скільки багато ми тепер знаємо про професії« листоноша» і про поштовій службі! Що вам найбільше запам'яталося на нашому занятті? які моменти були найцікавіші, яка гра більше сподобалася? (відповіді дітей)

Вихователь: Я вами дуже пишаюся! Ви були уважні, кмітливі, а головне добрі та чуйні. Дякую

Світлана Захряпіна
Конспект «Знайомство дітей з професіями дорослих – пошта. Екскурсія на пошту»

Конспектбезпосередньо освітньої діяльності для підготовчої до школи групи дитячого садка « Знайомство дітей із професіями дорослих – пошта. Екскурсія поштою»

Розробила вихователь підготовчої групи

Захряпіна Світлана Еріковна

АННОТАЦІЯ

У розробленій НОД з дітьми проводиться бесіда на тему « Пошта» , після діти вирушають на екскурсію на пошту. При цьому діти:

- знайомляться з професіями працівників поштита їх трудовою діяльністю;

- знайомлятьсяз правильним оформленням листа до відправлення (Адреса, індекс, марка);

- знайомлятьсяз видами листів та видами вантажу, що відправляється поштою(посилання, бандероль).

Для заняття використовується традиційні засоби розвитку, а також комп'ютерна презентація, оскільки різні анімації легко засвоюються дошкільнятами. Для більшої ефективності презентація побудована з урахуванням вікових особливостей дошкільнят, до неї включено цікаві питання, анімаційні картинки, ігри.

Таким чином, основна ідея полягає:

У гармонійному поєднанні сучасних технологій із традиційними засобами розвитку;

У чергуванні демонстрацій теоретичного матеріалу та розмов з дітьми.

Актуальність: недостатня обізнаність дітей про працю працівників пошти.

Ціль: сформувати у дітейуявлення про працю працівників поштистворити умови для розвитку пізнавальної діяльності, розповісти дітям, як правильно підготувати до відправки листа.

Завдання:

Навчальні:

Розширити знання дітей про професії дорослих, необхідності та суспільної значущості праці дорослих.

- Ознайомити дітей із професією працівників пошти, зі своїми трудової діяльністю, з предметами – помічниками.

Розвиваючі:

Розширити та уточнити предметний словник на тему « Професії. Працівники пошти(пошта, листоноша, оператор, телеграфіст, лист замовлений, звичайний, цінний, бандероль, посилка)».

Стимулювати та сприяти розвитку мови.

Розвивати пам'ять, уяву, мислення (порівняння, аналіз, узагальнення).

Формувати вміння та навички вести бесіду, висловлювати свою думку.

Вчити відповідати на ці запитання.

Розвивати загальну, дрібну моторику пальців рук.

Виховні:

Виховувати повагу та інтерес до праці дорослих, до професії листоноша.

Виховувати навички культурної поведінки у громадських місцях.

Формувати взаєморозуміння, взаємодопомогу, самостійність.

Освітні області: соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток.

Використання сучасних освітніх технологій: Проектна діяльність (у рамках проекту « Знайомство дітей із професіями дорослих» , здоров'язберігаючі технології (Фізкультхвилинка «Що приносить листоноша, наклеювання марок – розвиток дрібної моторики, Ігрові технології (Гра «Віриш-не віриш», ІКТ-технології (комп'ютерна презентація).

Устаткування: конверти, листи, марки.

Попередня спільна діяльність:

- Вивчення літератури: С. Я. Маршак « Пошта» , А. Шибаєва « Поштова скринька» ;

Підбір ілюстрацій на тему;

Вихователь купує конверти, марки за кількістю дітей у групі.

Пропонується дізнатися у батьків назву вулиці, номер будинку та квартири та заздалегідь підписати конверти.

Діти наперед готують листи-малюнки своїм близьким.

Хід безпосередньо освітній діяльності:

Вихователь: Хлопці, послухайте загадку і скажіть, про людей який професіїя вам сьогодні хочу розповісти.

Він приніс нам телеграму:

«Приїжджаю, чекайте на маму!».

Дідові пенсію приніс, хоч зовсім не Дід Мороз.

На ногах з світанку він, Хто ж це?

(Листоноша»)

Вихователь: Правильно, сьогодні ми поговоримо про працю. листоноші, а також про інших працівників пошти. Їхня праця дуже потрібна і дуже важка. С. Я Маршак говорив про листоноші:

Честь і слава листоношам,

Втомленим, запиленим.

Слава чесним листоношам

З товстою сумкою на ремені!

Педагог: Для чого потрібна пошта?

Дитина: Щоб люди не забували один одного Надсилали листи, листівки один одному. за поштоюможна й гроші надсилати. Отримувати газети, журнали.

Дитина: Поштапов'язує людей один з одним.

Педагог: Якщо бути точніше, то сьогодні ми поговоримо з вами про « поштового приладдя» . (лист, газета, листівки, марка, журнали, посилка, ваги).

Педагог: Хлопці, що це? Хто може розповісти про ці предмети? (зображення газети та журналу).

Дитина: Газета, для того, щоб дізнаватися щось нове, цікаве Дізнаються люди з газет про якісь новини, події в країні, місті.

Дитина: Журнали бувають для дорослих та дітей. У журналах друкують цікаві оповідання, у яких є гарні картинки різного розміру.

Педагог: Хто може розповісти про цей предмет? (зображення листівки).

Дитина: Листівки, вони теж бувають різного розміру, різної форми

Листівка - це відкритий лист із красивою, цікавою картинкою. Листівку посилають по поштою без конвертуале треба наклеїти марку.

Педагог (зображення посилки).

Дитина: Посилання, для того, щоб надіслати що-небудь Наприклад: речі, продукти. Вручається під розпис.

Педагог: Хлопці, що це? (зображення поштових ваг) . Як вони сюди потрапили? Для чого вони потрібні поштою? (Зважують на них посилки, бандеролі, листи).

Вихователь: пропонує гру «Віриш – не віриш»:

1. Чи вірите ви, що є на світі країни, де немає професії листоноша? (Не вірю, бо листоноші є скрізь) .

2. Чи вірите ви, що раніше листоношамдопомагали доставляти листи горобці? (Ні, голуби. Люди давно помітили разюче вміння голубів швидко і точно знаходити дорогу з будь-якої точки до рідного гнізда. Тренований птах повернеться додому, навіть якщо його відвезти на значну відстань).

3. Чи вірите ви, що були собаки- листоноші? (собаки доставляли важливі доручення та донесення через самий пекло бойових дій у роки війни)

4. Бувають листоноші на ходулях? (Вірю, тому що раніше листоношіходили на ходулях по пісках та болотах)

5. Чи є лист завдовжки 5 метрів? (Вірю, воно зберігається у Берліні у музеї).

6. Робота листоноша буває небезпечною? (Вірю. Їм доводиться працювати за будь-якої погоди. Можуть напасти собаки і т. д.).

Фізкультхвилинка «Що приносить листоноша

Що приніс нам листоноша?

З товстою сумкою ходить він:

(Діти марширують)

Переклад, журнал, газету,

У бандеролі дві касети.

(Поворот тулуба вправо, вліво, руки в сторони)

І лист від тітки Валі

Щоб її приїзду чекали (стрибки на двох ногах, руки нагору).

Педагог: Хлопці, що це? Хто може розповісти про цей предмет? (зображення листа).

Дитина: Це-Лист, Воно для того, щоб повідомити, передати свої думки, почуття іншій людині, яка знаходиться далеко, в іншому місті, селі Листи бувають різні: прості, замовні. Замовні листи передають особисто до рук людині під розпис. Листи також бувають електронні з використанням комп'ютера.

Педагог: Хлопці, що це? Хто може розповісти про цей предмет? (Зображення марки).

Дитина: Марка- це маленький кольоровий шматочок паперу, на який із зворотного боку нанесений шар клею. Її можна приклеїти до будь-якого листа, листівки.

Вихователь: Хлопці, пам'ятайте, ми з вами готували. «Привіти»для батьків? Я пропоную вам сходити сьогодні на поштуі надіслати свої листи по поштою. Щоб листи дійшли до своїх адресатів цілими та неушкодженими, їх одягають у конверти.

Вихователь роздає конверти, їх діти розглядають.

Конверти обов'язково підписують із зазначенням адреси та прізвища людини, яка має її отримати.

Хто скаже, що таке адресу?

Ваші конверти ще не підписані. Якщо цього не зробити, листи ніколи не дійдуть до своїх адресатів. Як ви вважаєте, чому непідписаний лист не дійде до адресата?

Діти: Кажуть свої припущення

Вихователь: Якщо ви хочете відправити лист, то потрібно покласти його в конверт, заклеїти, написати адресу та обов'язково наклеїти марку. А на ваших конвертах є адреса та марка?

Діти: Звертають увагу на відсутність адреси та марки та відповідають на запитання

Перед вами лежать папірці, на яких написано ваші адреси. Потрібно ці папірці наклеїти на конверт.

Адреси ми з вами наклеїли. А чи є марки на конвертах?

Вихователь: (Роздаючи дітям марки). Поштовімарки – це невеликі прямокутні шматочки паперу з різьбленими краями, з одного боку у них картинка, з іншого – клейка основа.

Давайте покладемо наші листи в конверти, заклеїмо їх та наклеїмо марку у правому верхньому кутку.

Діти: виконують завдання.

Вихователь: На поштоюможна надсилати не лише листи, а й листівки, бандеролі, посилки, та підписатися на цікаві дитячі газети та журнали.

Ми вже з вами знаємо, що листи на потрібні адреси розносить листоноша. Але на поштоює та інші працівники. Тут працює оператор – вона приймає посилки; телеграфіст – він передає телеграми, сортувальник – сортує листи, газети, журнали.

Чим відрізняється посилка від бандеролі?

Знаєте що є простий лист і рекомендований? А що вони відрізняються?

Вихователь: Давайте відправимося у відділення поштовийзв'язку і там дізнаємося відповіді на питання, що нас цікавлять.

З підготовленими листами вихователь із дітьми вирушають на пошту.

Анастасія Трубіцина
Конспект клубної години для дітей 5–6 років «Професія листоноша. Станція "Пошта"

Конспект Клубної Години

Вікова група Дітей 5-6 років

ТЕМА « ПРОФЕСІЯ – ПОШТАЛЬЙОН»

Станція пошта

МЕТА: Створення умов для розвитку у дітей допитливості, через формування уявлень про професії листоноша, що таке поштові відправлення, для чого потрібна Поштова служба.

Завдання:

1. Розширювати уявлення дітей про професію« листоноша» і про поштовій службі, про необхідність та користь праці листоноші;

2. Ознайомити дітей з історією листів, їхньою формою в різні часи та способи транспортування поштових відправлень;

3. Уточнити знання дітей про різноманітність поштових відправлень;

4. Ознайомити з видом транспорту, який можна використовувати для перевезення поштових відправлень;

5. Познайомитись із сортуванням кореспонденцією;

6. Уточнити знання про обов'язкову умову оформлення поштових відправлень(наявність адреси);

7. Розвивати у дітей кмітливість, зорову пам'ять, логічне мислення.

8. Розвивати мовлення, вміння аргументувати свої висловлювання, міркувати, доводити.

9. Виховувати бажання пізнавати нове, цікавитися історією виникнення предмета, що цікавить, або явища.

10. Виховувати інтерес до професіям дорослих людей, та розуміння значущості праці.

11. Виховувати у дітейпочуття взаємодопомоги, доброзичливе ставлення до оточуючих, бажання допомогти.

Устаткування: Слайди із зображенням листів у різні часи, слайди та картки із зображенням видів транспорту за допомогою чого та кого можуть доставлятися листи. Картки із зображенням тварин, газети, листи, листівки, журнали, стенд з іграшкові поштовими скриньками.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

Вихователь: Хлопці, що лежить у мене на столі?

Діти: Газета, журнал, лист, листівка.

Вихователь: Правильно, молодці! А щоб дізнатися, хто це все нам приніс, треба відгадати загадку:

Він приніс нам телеграму:

Приїжджаю, Чекайте, Мамо.

Дідові пенсію приніс,

Хоч зовсім не Дід Мороз

На ногах з світанку він

Хто ж це?

Діти: Листоноша

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь: Хлопці, ви здогадалися, про кого ми сьогодні розмовлятимемо?

Діти: Про листоноші та про пошту!

Вихователь: Правильно Про листоноші та про поштову службу. А хто такий листоноша? Що він нам приносить?

Діти: Висловлюють свої думки, перераховують яка може бути кореспонденція

На великому екрані з'являється зображення листоноші.

Вихователь: Хлопці а як ви думаєте, пошта з'явилася здавна, або листоношіпочали працювати коли з'явилися паперові листи?

Діти: висловлюють припущення

Вихователь: Хлопці ви молодці! Ви хотіли б дізнатися якими були листи та звідки з'явилася пошта? (Оповідання вихователя супроводжується показом слайдів з листів різних часів та різних видів транспорту)

Необхідність розмовляти один з одним з'явилася у людей у ​​давнину. Але як поговориш, якщо потрібна тобі людина дуже далеко. Після того, як люди навчилися читати та писати, ця проблема зникла. Перші листи були на кам'яних пластинах, у Стародавній Русі листи писали на бересті (це кора дерева, були листи які писали на пальмових аркушах, на тканині, а папір був винайдений у Китаї. Листи необхідно було доставляти у різні міста як по землі, але і по морю! Незабаром листів стало так багато, що з'явилася ціла Поштова служба, яка почала займатися відправленням листів, газет, журналів, бандеролей, посилок. Спочатку поштуперевозили на конях, потім стали перевозити залізницею, пізніше з'явилася авіапошта. У наш час, коли в будинках з'явилися комп'ютери, листи та послання можна пересилати за допомогою електронної пошти.

Діти, а щоб дізнатися, що потрібно листоноші для роботи, ми відгадаємо загадки:

Я синього кольору,

Вишу на стіні.

І багато привітів

Зберігається у мені.

На столі на видному місці

Збирає вести разом,

А потім його мешканці

Полетять на всі кінці.

Він висить на видному місці,

Цілий рік ковтає вісті.

- Поштова скринька.

Висить німа, сварить ледащо.

У неї ряд у ряд

Літери до літер стоять.

Грамотним без боязкості

Розповідають новини.

З подругами та сестрами

Вона приходить до нас,

Розповіді, вести нові

Приносить вранці.

Аркуш паперу вранці

На квартиру носять нам.

На одному такому аркуші

Багато різних новин.

Голубочка біла

До хати прилетіла.

Що де бачила,

Про все розповіла.

Складу, вкладу,

За море пущу,

А там заговорить.

Збоку - марка та картинка,

У круглих штампах

Груди та спинка.

Маленьке дуже,

Швидке, як птах

Якщо захочеш -

За море помчить.

Заклеїли клеєм міцно

І до мене надіслали терміново.

Я його не пошкодую:

Отримаю і вмить розклею.

Гра «Доставляємо листи»

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в начальника поштинам з вами потрібно вибрати транспорт, який зможе доставити наші листи адресатам? після того, як я зачитаю питання, ви оберете картку із зображенням того транспортного засобу, який на вашу думку найбільше для цього підходить.

Діти: підходять до столу, де приготовлені конверти з набором необхідних карток, після того як діти вибрали, вони сідають на килим, півколом

Вихователь: зачитує питання, діти вибирають потрібну картку, вихователь ставить уточнюючі питання, після цього на слайді з'являється правильна відповідь, діти повіряють себе.

Щоб надіслати листа залізницею, потрібен (що (Поштовий вагон) . (коли використовують)

Щоб надіслати лист авіапоштою, потрібен (що (Літак). (чому? І коли використовують)

Щоб надіслати листа електронного поштою потрібен(що (Комп'ютер).

Щоб надіслати листа на північ, потрібні (що (Собачі упряжки, вертоліт) (чому).

Щоб надіслати листа голубиною поштою, потрібен (хто (Голуб). (Чому? І коду користуються)

Вихователь: Молодці, ми дізналися за допомогою чого можна доставити листа адресату! Давайте трохи відпочинемо, станемо разом у коло:

Фізхвилинка « Поштова скринька»

На лаву я встаю - піднімаються на шкарпетки і тягнуться

Ледве ящик дістаю – тягнуться руками вгору.

Відкриваю ящик «Відкривають»,

Блакитний, блискучий.

Посипалися із ящика – Діти присідають, потім встають із витягнутими руками

Листи справжні.

Вихователь: Хлопці, сьогодні з поштовогоящика я дістала ось цю газету. А вам додому листоноша що-небудь приносить?

Діти: Розповідають про свою кореспонденцію

Вихователь:

Усі газети, журнали, листи привозять на пошту на машині. І перш ніж рознести все по хатах, газети, журнали, листи та листівки треба розкласти ось так (показує): газети до газет, журнали до журналів, листівки до листівок, а ось у цю стопку - листи.

Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, як листоношідізнаються яку газету в чий поштову скриньку покласти?

Діти: висловлюють свої припущення

Вихователь: За допомогою навідних питань підводить міркування дітей до того, що на кожній газеті, журналі та листі є адреса: місто, вулиця, номер будинку та квартири.

Дидактична Гра «Лісовий листоноша»

Вихователь: Хлопці наші листоноша захворіла, і сьогоднішня пошта ще не розібрана. Всі газети та журнали з листами та листівками лежать в одній стопці і чекають, коли вони потраплять у свої поштові ящики, Давайте подивимося, чиї поштові скриньки у нас є(на стенді висять чотири поштовихящиків із зображенням звірів та з нумерацією квартир від 1 до 4).

Дітям пропонується розділитися на 4 групи, у вихователя в руках знаходяться 4 перевернуті картки із зображенням тварини та номером її поштової скриньки. Одна дитина з кожної групи підходить і вибирає своїй групі номер скриньки, до якого вони відбиратимуть кореспонденцію, після цього вихователь пропонує підходити по одній людині з кожної групи до столу та обирати газету, листівку, лист або журнал із номером. поштової скриньки його групи.

Діти: Підходять та відбирають листи, газети, журнали та з тим номером поштової скриньки, який випав їх групі (вихователь повинен простежити, щоб у стопці була необхідна кількість кореспонденції і кожній дитині має дістатись щось, що вона кине у свій Поштова скринька).

Вихователь: Хлопці ви молодці, розібрали всю стопку, а тепер необхідно доставити пошту нашим звірятам, але що необхідно обов'язково зробити, перед тим як закинути лист або листівку в Поштова скринька? Наводимо дітей на те, що потрібно перевірити адресу.

Пропонуємо дітям закинути свою кореспонденцію у відповідні поштові ящики.

Діти: Підходять до скриньки, яка відповідає їхній групі, звіряє номер квартири та опускає лист, листівку, журнал чи газету в скриньку.

Вихователь: Хлопці ви такі молодці! допомогли нашому хворому листоноші, і всі звірята отримали свою пошту.

Вихователь: давайте ще раз згадаємо, що нового ми сьогодні дізналися:

Хто такий листоноша?

Що він нам приносить?

На чому раніше писали листи один одному?

А професія« листоноша» Дуже потрібна? Чому?

Який транспорт можна використовувати для доставки листів?

Що обов'язково має бути зазначено на листі чи листівці?

Ось яка цікава та дуже потрібна професія« листоноша»

Вихователь: Хлопці ви бачите скільки багато ми тепер знаємо про професії« листоноша» і про поштовій службі! Що вам найбільше запам'яталося на нашому занятті? які моменти були найцікавіші, яка гра більше сподобалася? (відповіді дітей)

Вихователь: Я вами дуже пишаюся! Ви були уважні, кмітливі, а головне добрі та чуйні. Дякую

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа «Дитячий садок № 29 «Горобинка» комбінованого виду»

Проект «Пошта»

(Середня група «Непосиди»)

Розробили та виконали вихователі:

Карпова О.П. , Савіна В.Є.,

м.Інта, 2018р

Інформаційна картка:

Мета проекту: створення умов для розвитку пізнавальних та творчих здібностей дітей у процесі реалізації проекту; формування поважного ставлення до людей праці – професії поштового працівника.

Завдання:

Освітні:

В області«Пізнавальний розвиток»: формувати уявлення про роботу поштового працівника,розширювати та збагачувати уявлення про трудові дії поштових працівників, значущість їх праці.

«Мовленнєвий розвиток»: продовжувати формувати в дітей віком вміння узгоджувати слова у реченні, удосконалювати діалогічну мову, брати участь у розмові, зрозуміло відповідати питанням і ставити їх.

« Художньо-естетичний розвиток»: знайомити дітей із архітектурною спорудою – будівлею пошти, розвивати інтерес до конструктивної діяльності.

"Фізичний розвиток": розвивати фізичні якості через ігри, фізкультхвилинки.

«Соціально-комунікативний розвиток»: виховувати елементарні навички ввічливості, формувати вміння спокійно поводитись у приміщенні та на вулиці, продовжувати роботу з формування доброзичливих стосунків між дітьми.

Розвиваючі: розвивати здатність до вольових вусівліям, інтерес до пізнання навколишнього світу,

Виховні: виховувати повагу до трудящих всіх професій, формувати відповідальне ставлення до дорученої справи.

Актуальність проекту: у зв'язку з комп'ютеризацією суспільства та можливістю спілкуватися електронною поштою або за допомогою СМС, робота листоноші стає малопомітною і діти майже не мають знання про роботу пошти та листоноші. В результаті реалізації проекту діти матимуть уявлення про роботу поштового відділення, дізнаються та зрозуміють всю важливість праці листоноші.

Очікувані результати :

1.Діти отримають початкові знання про працю працівників пошти, про важливість їхньої праці.

2.Розшириться та активізується словник, поповниться розвиваюче середовище у групі на тему «Пошта».

3. Розвинуться комунікативні, пізнавальні, художньо – естетичні та фізичні здібності дітей,

4.Проект сприяє вихованню у дітей любові до рідного міста, гордості за свою Батьківщину.

Класифікація проекту:

Характер діяльності

Пізнавально-творчий

Характер участі

Від зародження до отримання результату

Характер контакту

Усередині однієї групи

Характер результату

Міні - музей "Поштове відділення", сюжетно - рольова гра "Пошта".

Тривалість проекту

Короткостроковий (2 тижні)

Кількість учасників проекту

Груповий (діти середньої групи, батьки, педагоги)

Предметно- змістовні області

Міжпредметний

Характер змісту

Дитина навколишнього соціуму.

1 етап підготовчий

Спільна діяльність

Розвиваюче середовище

Терміни

Робота з батьками

Збір інформації

Відбір художньої літератури, художнього матеріалу

Планування діяльності з дітьми щодо ознайомлення дітей з роботою листоноші та поштового відділення в цілому.

Книги про пошту та листоноші, набори листівок, конвертів, скриньки для посилок, лялька – листоноша, поштова скринька, бланки для посилок та бандеролей, альбом з ілюстраціями про роботу поштового відділення.

2 дні

Роздрукувати ілюстрації до альбому про пошту, зводити свою дитину на екскурсію на пошту, взяти участь у збиранні матеріалу до міні – музею.

2 етап практичний

Пізнавальний розвиток

    Бесіда"Як з'явилася пошта", "Хто працює на пошті"

    Проблемно-ігрова ситуація «Лист бабусі».

    Спільна освітня діяльність: бесіда «Подорож конвертика», розгляд форми листоноші.

    Д/ігри «Знайди місце марці», "Розвідники", "Привітання для мами", лото "Професії".

    Складання альбому «Марки»

    Розгляд конвертів, листівок, дитячих газет та журналів, поштових скриньок та ін.

    Перегляд мультфільму «Троє з Простоквашиного».

Мовленнєвий розвиток

    Читання С.Я.Маршака «Ленінградський листоноша», «Пошта», Б.Житкова «Пошта», А. Шибаєва «Поштова скринька».

    Пальчикові ігри, пальчикова гімнастика

    Опис форми листоноші

Соціально – комунікативний розвиток

    Розмова «Пошта Росії».

    Розгляд альбому з марками.

    Сюжетно-рольові гра « Листоноша», «Пошта».

    Дидактичні ігри «Що потрібно листоноші», «Збери сумку листоноші». «Збери посилку».

    Екскурсія поштою

Художньо-естетичний розвиток

    Конструювання «Поштове відділення»

    Аплікація «Вітальна листівка».

    Орігамі «Конверт»

    Малювання «Марки»

    Створення колажу «Пошта».

Фізичний розвиток

    Фізмінки

    Хороводна гра « Бабусин двір »

    Рухлива гра «Хто швидше».

3 етап – заключний

    Міні – музей «Пошта»

    Створення конверта з вітання для мами

    Виставка марок

ВИСНОВОК : у результаті реалізації проекту з ознайомлення дітей з поштою діти отримали нові знання, у них розвинувся інтерес до знайомства з громадськими будинками міста, бажання дізнаватися, чим займаються люди інших, погано відомих ним професій. У спільних заходах діти навчалися комунікативному спілкуванню з іншими дітьми, набули досвіду у застосуванні правил культури поведінки у громадських місцях, набула розвитку дрібна моторика пальців.

Література

1) З.А.Богатеева Чудові вироби з паперу, Москва,1992

2) О.Дибіна Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у дитячому садку, 2011

3) Г.Л.Затуліна Конспекти комплексних занять з розвитку мови, 2007

4) Хрестоматія для дітей дошкільного віку, Москва, 1992

5) Т.В.Потапова Бесіди з дошкільнятами про професії, Москва, 2005

Інтернет ресурси (довідковий матеріал, ілюстрації)

Програми

Пальчикові ігри

1. Що приніс нам листоноша? Діти марширують по колу, високо піднімаючи З товстою сумкою ходить він коліна

Переклад, журнал, газету, На кожну назву загинають по одному У бандеролі дві касети пальчику на обох руках, починаючи з І лист від тітки Валі великих.

Щоб на її приїзд чекали. Н.Нищева.

Фізмінутки.

2 .На лаву я встаю, (піднімаються на шкарпетки, тягнуться за руками вгору)

Ледве ящик дістаю.

Відкриваю ящик, («відкривають»)

Блакитний, блискучий.

Посипалися з ящика (присідають – встають із витягнутими вперед руками)

Листи справжні.

Загадки.

1.Як назвемо ми паперовий пакет,

У якому поштою надішлемо привіт? (Конверт)

2.Обертка це для письма

Універсальна дуже. (Конверт)

3. Її поштою можеш ти надіслати

І особисто подарувати на день народження.

Слова у ній прийнято гарні писати.

Вона є частиною будь-якого привітання. (Листівка

4.Красива картинка,

Приємні слова.

До подарунку додаток

Не зайве ніколи. (Листівка)

5. Без крил, а летить,

Без мови, а каже. (Лист)

6.Всі листи збирає,

Потім на всі кінці відправляє. (Поштова скринька)

7.Синій будиночок біля воріт

Вгадай, хто у ньому живе.

Дверцята вузькі під дахом –

Не для білки, не для миші,

Не для весняного мешканця,

Говіркий шпак.

У ці двері влітають вісті,

Півгодини проводять разом,

Вести довго не гостить -

На всі боки летять. (Поштова скринька)

8.Я синього кольору,

Вишу на стіні.

І багато привітів

Зберігається у мені. (Поштова скринька)

9. Синій будиночок, синій будинок.

Він, мабуть, усім знайомий.

З синім верхом, з синім донцем,

З вузьким лужком - віконцем.

А над тим віконцем – кришка,

Не пролізе навіть мишка. (Поштова скринька)

10. Аркуш паперу вранці

На квартиру носять нам

На одному такому аркуші

Багато різних новин. (Газета)

11.Заклеїли клеєм міцно

І до мене надіслали терміново

Я його не пошкодую

Отримаю і вмить розклею. (Конверт)

12.От чохол для письма,

Без нього немає листа.

Поштою терміновою я відправлю,

Адреса тільки ось поставлю. (Конверт.)

13.У нашому під'їзді

На чільному місці.

Будиночки рядком висять,

Статтями газетними кажуть.

Раді ми з вами такому спілкуванню.

А більше – доброму повідомленню. (Поштові ящики.)

14.Газети розносить він по домівках,

А також листи та журнали.

Поспішає доставити телеграми.

Йому ми вдячні з вами. (Листоно.)

15.На полиці лягли

Посилки та бандеролі.

Для громадян вони

Грають величезні ролі.

А також листи замовні,

Які шлють рідні.

У приміщенні цьому переклади приймають

І передплату оформлюють. (Головпоштамт; поштове відділення зв'язку.)

Вірші.

1 .Наша доблесна пошта

Служить нам і день і ніч,

Щоб листи отримували

Мати, батько та син, і дочка!

2 .Посилки, листи, бандеролі

З далеких країн їдуть країн.

Пошта нам їх доставляє,

І в хуртовини і в буран!

3. Ви несете людям вести,

Праця гідна похвали!

Скажімо ми про вас без лестощів -

Ви відважні та сміливі!

4 . Листи літають по білому світу.

Хто відповідає за зв'язок наш цей?

Добрий, дбайливий друг – листоноша,

Він нам приносить послання до дому.

Все приготує до світанку,

Листи розкладе за адресами,

Сумку величезну поштою наб'є,

Скине на плечі і піде до людей.

Всі листоноші зазвичай поспішають,

Щоб лист отримав адресат

Або газету, щоби новий журнал

До рук із ранку до людини потрапив.

Як же ми чекаємо на них, поштових гінців,

Вести несучих з різних кінців

Батьківщини нашої; у будь-який куточок

Листи доставлять у встановлений термін!

5 . Листи, телеграми та газети

Він розносить у строк на адреси.

Новини з усіх кінців планети

Листоноша завжди доставить вам.

6 .Пакет хочу послати я терміновий –

Заклею, побіжу на пошту.

Слова любові сказати хочу -

Візьму папір, настрочу.

Хочу привітати свою маму –

Несу на пошту телеграму.

І розмову я замовити

Можу, щоб розповісти новину.

Посилки дітям відправляємо,

Передплату там же оформляємо.

Вас усіх на день ваш, поштовики,

Благословляють старі,

А також дорослі та діти.

Як жити без пошти на планеті?

7. Звідки в скриньці листа?

Хто нам газету приніс?

Ну, звісно, ​​не Барбос.

Щодня з великою сумкою

Повний листів та газет,

Листоноша поспішає доставити

Вчасно всім пошту багато років.

У дощ та у сніг, у град та спеку

Листоноша йде додому

Лише коли порожня сумка

А в ній газети жодної. Л.А Гріхова.

Альбом «Пошта Росії»

Конструювання поштового транспорту.


Скринька для пошти, листоноша

Настільні ігри.

Міні – музей.

Конструювання конверта, оформлення його (аплікація), малювання листа для мами.

Презентація для дітей старшого дошкільного віку. піде цікава вихователям ДНЗ компенсуючих та загальнорозвиваючих груп, вчителям - логопедам та батькам дітей середнього та старшого дошкільного віку при вивченні теми «Пошта».

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

1 « Історія листа та пошти » Електронний освітній посібник для дітей старшого дошкільного віку

2 Хто стукає в двері до мене, З товстою сумкою на ремені? Це він, це він, Ленінградський листоноша!

3 Лист – це написаний текст, що посилається для повідомлення чогось комусь.

4 Пошта – це установа, яка займається пересиланням поштових відправлень – листів, газет, журналів, грошових переказів, бандеролей, посилок. Все пересилання відбувається за допомогою транспорту.

5 Листоноша – це працівник пошти, який доставляє кореспонденцію (листи, газети, журнали, повідомлення на посилки) за адресами.

6 Необхідність розмовляти друг з одним виникла в людей у ​​давнину. Але як поговориш, якщо потрібна тобі людина дуже далеко? У кам'яному столітті інформація передавалась димом багаття, ударами в сигнальний барабан, звуками труб. Пізніше почали посилати гінців із усними повідомленнями. Такий вісник навчав «лист» зі слів відправника, а потім переказував його адресату.

8 Поштові перевезення здійснювалися і морем - на кораблях.

9 Потім пошту почали перевозити машинами, залізницею. Пізніше кількість пошти збільшилась і її почали перевозити літаком.

10 З винаходом телеграфу, телефону, поштовий зв'язок не втратила своєї важливої ​​ролі, і все також залишається одним із важливих засобів зв'язку між людьми. Щодня мільйони людей відправляють та одержують поштою листи, посилки та бандеролі, грошові перекази, газети та журнали. Телеграф – система зв'язку передачі повідомлень з допомогою електричних сигналів

11 В наш час, коли кожен будинок має комп'ютер, можна надсилати листи та послання за допомогою електронної пошти.

12 Що можна надіслати поштою?

13 Навіщо потрібні листи? Допомагають людям спілкуватися на відстані Є зберігачами історії людини та її сім'ї

Конверт (по Ушакову) – складений із чотирьох сторін кутами пакетик із паперу, куди вкладають лист відправки. 14 АДРЕСА ВІДПРАВИЛЬНИКА АДРЕСА ОТРИМАЧА Індекс.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Навчально-методичний посібник. "Ігри, що розвивають по ознайомленню з природою для дітей дошкільного віку з використанням електронно-освітніх ресурсів"

Даний матеріал розкриває тему ознайомлення дітей із природою через ІКТ.

Електронний навчальний посібник "Загадки з грядки"

Презентація «Загадки з грядки» створена у програмі Microsoft PowerPoint і буде цікава вихователям ДОП компенсуючих та загальнорозвиваючих груп, вчителям - логопедам та батькам.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності (освітня галузь «Розвиток мови» із застосуванням електронних дидактичних посібників. Тема: «Іграшки». Для дітей молодшої групи № 91

Конспект безпосередньо освітньої діяльності (освітня галузь «Розвиток мови» із застосуванням електронних дидактичних посібників...

© 2023 androidas.ru - Все про Android