Інформаційна безпека. Презентація на тему: "Комп'ютери навколо нас. Коли я виходив зі школи, Сашко дав мені на двадцять хвилин диск із грою. Які правила порушив учень? Роздягатися не було коли". Завантажити безкоштовно та без реєстрації про проведення «Не

Головна / Контакти

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ.

Предмет: інформатики.

Тема урока: Комп'ютери довкола нас. Основні пристрої комп'ютера.Автор підручника: А.В. Горячів.

Клас: 3

Тип уроку: урок "відкриття" нового знання.

Діяльнісна мета: формування можливості учнів розвитку практичних навичок, застосування їх у уроці, у життєвих ситуаціях.

Освітня мета: розширення понятійної бази, з допомогою запровадження нових понять на тему: «Основні устрою комп'ютера».

Формування УУД:

Особистісні дії: підвищувати інтерес до нового матеріалу щодо конкретних фактів;формування навичок здорового способу життя через фізкультхвилинки.

Регулятивні дії: приймати та зберігати навчальне завдання; вчитися виконувати дії за заданим алгоритмом;вміння давати оцінку результатів своєї діяльності та роботи однокласників; знаходити помилки та вчасно їх коригувати.

Пізнавальні дії: вміння логічно мислити, аналізувати, порівнювати, вирішувати поставлену проблему.

Комунікативні дії: вміння вступати в діалог (відповідати на питання вчителя та учнів, правильно формулювати та ставити питання, уточнювати незрозуміле);

Співпрацювати з товаришами при виконанні завдань у парі: встановлювати та дотримуватися черговості дій, коректно повідомляти товариша про помилки.

Обладнання та технічні засоби навчання: комп'ютер, проектор, інтерактивні ради.

Робочі матеріали для учнів: підручник, робочий зошит, роздатковий матеріал.

Етап уроку

Дії вчителя

Діяльність учнів

Організаційний момент

(1 хвилина)

Сьогодні, я хотіла б почати урок з наступного вірша, а ви хлопці уважно послухайте і скажіть, що ж ми вивчатимемо на уроці:

Він розумний не за роками,

Допомагає вам часто!

Малює, вважає і пише,

І інформацію різну шукає!

Звичайно ж, це комп'ютер, наш незамінний помічник у будь-якій справі.

Емоційно налаштовуються на урок.

Актуалізація знань

(3-4 хвилини)

Згадаймо тему минулого уроку та повторимо правила поведінки та роботи в комп'ютерному класі. Вся увага на дошку. Представлені малюнки, ваше завдання розповісти про правила.

Діти розкривають суть представлених картинок. Повторюють правила поведінки у кабінеті.

Постановка навчального завдання

(4-5 хвилин)

Відкрийте с.8-9 вашого підручника та уважно розгляньте картинки. Де ми з вами використовуємо ПК у школі та у повсякденному житті?

Діти, відповідаючи на запитання, формулюють тему та мету уроку, визначають завдання.

«Відкриття нового знання» (побудова проекту виходу із скрути)

(7-8 хвилин)

А тепер увага на дошку: для того, щоб познайомитися з пристроєм ПК, давайте відгадаємо одну із загадок:

Цю мишку навіть мама

Може сміливо брати в руки.

У неї на спинці кнопки,

Щоб програми вибирати.

Правильно, навіщо вона потрібна? Відкриємо с. 12 вашого підручника прочитаємо, її призначення.

Ні, вона – не піаніно,

Тільки клавіш у ній – не злічити!

Алфавіту там картина,

Знаки, цифри також є.

Дуже тонка натура.

Ім'я їй ... клавіатура.

Звернемося знову до підручника прочитаємо призначення клавіатури.

Немов сміливий капітан!

А на ньому горить екран.

Яскравою веселкою він дихає,

І на ньому комп'ютер пише

І малює без запинки

Різні картинки.

Нагорі машини всієї

Розміщується дисплей.

Давайте дізнаємося, навіщо він нам потрібний? (Знову робота з підручником)

Біля дисплея - головний блок:

Там біжить електрострум

До найважливіших мікросхем.

Цей блок звати... системним.

Дізнаємося про системний блок.

Якщо щось вимкнути,
То комп'ютер замовкне,
Туговухий, як ведмідь -
Нічого не зможе заспівати

Правильно, звичайно ж, це колонки, читаємо про їхнє призначення.

На листочках із зображенням основних частин комп'ютера знаходимо та підписуємо відповідні пристрої. (Додаток 1)

Учні працюють із роздавальним матеріалом, підручником та дошкою.

Первинне закріплення

(4-5 хвилин)

Відкриємо с.12, знайдемо вправу «Перевір себе»: назвіть пропущені слова.

На... з'явилося зображення карти, з... залунала тиха музика. Потім на... з'явилася пропозиція обрати місце, де буде збудовано місто. Володя вказав... (чим?) місце розташування міста та набрав на... його назву. Потім він дав команду "Зберегти". Тепер карта з містом зберігалася у… .

Молодці, а тепер подивіться на екран, там з'явилися дивні пристрої? Як ви думаєте, що це і навіщо вони потрібні? (Сканер, мікрофон, принтер, проектор, фотоапарат)

Робота з підручником та дошкою.

Фізкультхвилинка.

(1-2 хвилини)

Раз – підвестися, потягнутися.

Два – зігнутися, розігнутися.

(За рахунок вчителя діти виконують нахили, потягування.)

Три - у долоні три бавовни, (Хлопаємо у долоні.)

Головою три кивки. (Руху головою.)

На чотири – руки ширші.

П'ять – руками помахати. (Рухи руками.)

Шість – за парту тихо сісти.

Для очей.

Малюй очима трикутник.

Тепер його переверни вершиною вниз.

І знову очима ти по периметру веди.

Малюй вісімку вертикально.

Ти головою не крути,

А лише очима обережно

Ти вздовж по лініях води.

І на бочок її клади.

Тепер стеж горизонтально,

І в центрі ти зупинися.

Замружся міцно, не лінуйся.

Очі знову відкриваємо.

І працювати продовжуємо!

(вчитель промовляє та малює на дошці)

Виконують вправи.

Самостійна робота з перевіркою за зразком. (5-6 хвилин)

Завдання на картках. Виправте помилки:
Я ввімкнув комп'ютер, додав гучність звуку і став грати до коханоїшвидко рухаючи сканер. Отримавши рекордний результат, я ввів своє ім'я з колонок і роздрукував на проекторі список рекордсменів. Потім, набравши твір про свою сім'ю на мікрофоні, я переписав з принтера останні фотографії, додав їх до тексту і вивів твір на клавіатуру. (Додаток 2)

А тепер обміняємося зошитами в парах та перевіримо завдання. Вся увага на дошку.

Виконують завдання та оцінюють один одного.

Увімкнення нового

знання в систему знань та повторення.

(4-5 хвилин)

Хлопці, а тепер спробуємо заповнити таблицю на с.13, використовуючи отриману інформацію на уроці.

текст

звук

Світлина

відео

введення

клавіатура, сканер

мікрофон

фотоап-т

фотоап-т

висновок

принтер

колонки

принтер, проектор

проектор

Діти працюють з інтерактивною дошкою та у своїх зошитах.

Рефлексія діяльності.

(1-2 хвилини)

Проведемо самоаналіз вашої діяльності на уроці: скористаємосявправою "Плюс-мінус-цікаво". Ззаповнимо на листочках таблицю із трьох граф. У графу "П" - "плюс" записується все, що сподобалося на уроці, свої позитивні емоції. У графу "М" - "мінус" записується все, що не сподобалося на уроці, здалося нудним, залишилося незрозумілим. У графу «І» - «цікаво» вписуєте всі цікаві факти, про які дізналися на уроці, щоб ще хотілося дізнатися з цієї проблеми, питання до вчителя. (Додаток3)

Заповнені листочки передамо вчителю.

Заповнюють таблицю та здають вчителю.

Підсумок уроку (2-3 хвилини)

Зараз я поставлю кілька питань з вивченої теми, а ви хлопці, постарайтеся дати правильну відповідь.

Де використовується комп'ютер?

Призначення основних пристроїв комп'ютера?

Які додаткові пристрої ви запам'ятали?

Які пристрої віднесемо до пристроїв введення та виведення?

Відповідають на запитання.

Домашнє завдання. (1-2 хвилини)

На вибір:

    Скласти кросворд;

    Придумати та намалювати ребуси про пристрої комп'ютера;

    Знайти додаткову інформацію про один із пристроїв комп'ютера.

Учні вибирають завдання та записують їх у щоденник.

Розділи: Інформатика початкова школа

Клас: 3

Тема: Комп'ютери довкола нас. Матеріальні та інформаційні технології

1 урок. Інтегрований урок: інформатика та технологія

Цілі:

  • познайомити учнів із застосуванням комп'ютерів у повсякденному житті;
  • познайомити учнів із поняттями «матеріальні технології», інформаційні технології»;
  • розвивати вміння здійснювати операції над матеріалами та отримувати результат.

Устаткування: проектор, інтерактивна дошка smart, презентація, матеріали для виробів (серветки, кольоровий папір, ножиці, клей, ватман, вата, маркери та фломастери, новорічна мішура)

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми та цілей.

Хлопці, яке наближається свято? (Новий рік)

Сьогодні ми створимо колективну творчу роботу «Новорічний карнавал», а для цього познайомимося із видами технологій.

III. Робота на тему уроку.

1. Комп'ютери навколо нас . Додаток 1 . Презентація «Комп'ютери довкола нас» 1 слайд

Сьогодні нас усюди оточують комп'ютери. 2 слайд

Скажіть, користуючись слайдами презентації, навіщо потрібні комп'ютери?

Як працювали люди до винаходу комп'ютера? 3 слайд

Які нові професії виникли з винаходом комп'ютера? 4 слайд

Де та як у школі використовуються комп'ютери? 5-8 слайди

2. Технології - матеріальні та інформаційні. 9 слайд

Про людину, яка вміє користуватися комп'ютером для роботи з текстами, зображеннями, звуками або для пошуку нових відомостей, кажуть, що вона володіє інформаційними технологіями Технологія– це спосіб обробки матеріалів для одержання готової продукції. 10 слайд

Користуючись схемою, поясніть, як працювати з матеріальними технологіями (застосовуючи різні технології, ми виконуємо операцію над матеріалами та в результаті отримуємо готовий виріб)

Розглянемо приклади матеріальних технологій. 10 слайд

Інформаційні технології необхідно обробляти, щоб досягти результату. 11 слайд

З яких матеріалів складаються інформаційні технології?

Які операції роблять над матеріалами?

Що є результатом інформаційних технологій?

3. Практична робота.

Я пропоную створити вироби для прикраси Новорічного карнавалу.

У вас на партах лежать різні матеріали, причому кожна група має свої. Обговоріть, яку операцію необхідно виконати над цими матеріалами, щоб отримати новорічний виріб. А один із гуртів створить новорічний сюжет, користуючись комп'ютером.

Робота з підгруп

матеріали

операції

результат

1 група

Альбомний лист, вата, кольоровий папір, ножиці, клей, мішура

Вирізування, приклеювання

Сніговик

2 група

Кольоровий папір, серветки, ножиці, клей

Вирізування, склеювання

Нов. прикраси, сніжинки

3 група

0,5 аркуша ватмана, маркери, мішура, клей, ножиці

Розфарбовування, вирізування, приклеювання

4 група

Геометричні фігури, анімаційні картинки, звуки, напис

Малювання, копіювання, склеювання, вставка зображень та звуків

Новорічна листівка

IV. Підсумок уроку

  1. Узагальнення.Кожна група представляє свої вироби та пояснює: які матеріали використовували, які операцію робили і що отримали в результаті.
  2. Рефлексія

Тема: Правила поведінки у комп'ютерному класі. Основні пристрої комп'ютера.

2 урок. Інформатика та ІКТ.

Цілі:

  • познайомити учнів із правилами поведінки у комп'ютерному класі;
  • познайомити учнів з основними та додатковими пристроями комп'ютера;
  • розвивати вміння самостійної роботи з комп'ютера;

Устаткування: мультимедіапроектор, інтерактивна дошка smart, презентація, ноутбуки.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

II. Повторення пройденого матеріалу.

Які технології бувають?

Що стосується матеріальних, а що інформаційних технологій?

III. Вивчення нового матеріалу

1. Правила поведінки у комп'ютерному класі . Додаток 2.1 слайди 1-8.

Закріплення вивченого матеріалу ведеться за підручником с.11

Які правила порушив учень?

2. Ознайомлення з основними та додатковими пристроями комп'ютера.

Додаток 2.2 Презентація «Основні пристрої комп'ютера»

  • Сучасний настільний комп'ютер зазвичай складається з кількох пристроїв. Основною частиною будь-якого ПК є системний блок. Для відображення комп'ютерної інформації використовується монітор, а для введення інформації та управління комп'ютером - клавіатура та миша. Крім того, до комп'ютера можна підключати багато додаткових пристроїв.
  • Монітор також називають дисплеєм. Зовні він схожий на телевізор. Подібно до телевізора, монітор має екран, який може відображати картинки, тексти, фільми.
  • Бувають опуклі та плоскі екрани, кольорові та чорно-білі, великі та маленькі. Розмір екрана зазвичай вимірюється по діагоналі і виявляється у дюймах (1 дюйм дорівнює 2,54 см).
  • Зображення на екрані монітора фактично складається з окремих точок, які ми не помічаємо, тому що вони дуже малі. Чим менше ці точки, тим більше їх уміщається на екрані монітора і тим якіснішою виглядає картинка.
  • Системний блок. Ця на вигляд нічим не примітна коробка є основною частиною комп'ютера. Саме тут зосереджено його головні деталі. Сюди підключаються всі інші пристрої. Системний блок – це і є власне комп'ютер.
  • Клавіатура комп'ютера дуже схожа на клавіатуру звичайної машинки. На ній є кнопки для всіх літер алфавіту (дуже часто – кількох алфавітів), окрема цифрова клавіатура, а також спеціальні клавіші для керування комп'ютером.
  • Комп'ютерну мишу винайшов у 1960-х роках американський інженер Дуглас Енджелбарт. Вона насправді зовні нагадує мишку (звідси і її назва).
  • Деякі сучасні моделі мишок передачі рухів користуються не кулькою, а світлом. Такі миші називають «оптичними».

Презентація «Додаткові пристрої комп'ютера»

  • Сканер (англ. scanner) - це пристрій, який дозволяє вводити в комп'ютер тексти, фотографії, фотоплівки, словом, будь-які зображення на папері чи плівці.
  • Принтер. Найкраща якість друку дозволяють отримувати лазерні принтери. Вони на спеціальний барабан за допомогою лазерного променя наноситься фарба, що утворює букви в дзеркальному зображенні. З барабана вони друкуються на папері.
  • Ігрові пристрої. Найпростішим ігровим пристроєм є аналоговий джойстик – ручка з кнопками, укріплена на підставці. Рухаючи ручку, можна керувати рухом комп'ютерного персонажа, а натискаючи кнопки, здійснювати спеціальні дії - наприклад, стрілянину. Для симуляторів використовують і спеціальні пристрої – наприклад, кермо та педалі допомагають відчути себе гонщиком, а літаковий штурвал – льотчиком.

IV.Закріплення дослідженого матеріалу.

  1. Робота за підручником с.13Гра "Назви пропущене слово".
  2. Робота з мультимедійним дидактичним матеріалом (у програмі SMART). Додаток 2.3
    1) Учні повинні розставити картинки відповідно до назви пристроїв.
    2) Розподілити на 2 групи основні та додаткові пристрої)

V. Підсумок уроку.Що було найцікавішим? Що для вас було найважчим?

Тема: Комп'ютерні програми. Операційна система. Робочий стіл. Запуск програм. Завершення виконання програм

3 урок. Інформатика та ікт

Цілі:

  • познайомити учнів із поняттями програмісти, програмування, програми;
  • виконати кілька завдань вчителя у програмі "Блокнот", "Калькулятор".

Обладнання: «Інформатика та ІКТ»

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Додаток 3.1

Назвіть правила поведінки до кожного забороняючого знака.

III. Повторення вивченого матеріалу на минулому уроці.

Назвіть основні пристрої комп'ютера. Для чого служить монітор, клавіатура?

Розкажіть про додаткові пристрої. Навіщо служить сканер, принтер, мікрофон?

IV. Вивчення нового матеріалу.Додаток 3.2 . Презентація «Комп. програми»

Усі правила роботи комп'ютера становлять люди особливої ​​професії – програмісти. А наука про складання програм для комп'ютера називається програмуванням. 1-2 слайд

Програма - це впорядкований набір дій, записаний мовою, зрозумілою комп'ютера. Комп'ютерна програма докладно, крок за кроком описує дії, які повинен зробити комп'ютер для вирішення певного завдання. Як він повинен відповідати на натискання тих чи інших кнопок, клацання миші, як він слід відображати текст і малюнки, показувати фільми тощо. 3 слайд

Існують різні типи комп'ютерних програм. Одні програми служать до роботи з текстами, інші до роботи з картинками, треті можуть працювати з музикою, фільмами тощо. Це програми, які люди використовують як інструмент для досягнення своїх цілей – прикладними. 4 слайд

Вміючи працювати з графічною програмою, людина здатна втілювати у життя будь-які фантазії.

5 слайдНавіть оживити картинки!

6 слайд.Особливі програми - драйвери - керують роботою окремих пристроїв машини, зокрема картами розширення, сканером, принтером. Програми основне призначення яких забезпечувати нормальну роботу комп'ютера називають службовими.

7 слайдНа кожному комп'ютері завжди є "головна" програма, яку називають операційною системою. Вона автоматично запускається, коли ви вмикаєте комп'ютер і вимикається лише тоді, коли ви вимикаєте комп'ютер.

8 слайдОпераційна система організує роботу всіх елементів і всіх програм комп'ютера. Найбільш популярними операційними системами є програми сімейства Windows.

9 слайдРефлексія: «Перевір себе!»

Фізмінутка.

V.Самостійна робота з підручника, прочитати сторінки 19-20.

VI. Практична частина уроку:

а) Повторення правил техніки безпеки під час роботи з комп'ютерами

Безперервна діяльність занять безпосередньо з ВДТ або ПЕОМ не повинна перевищувати учнів 7-10 років – 15 хвилин.

б) Знайдіть на робочому столі кнопку «Пуск»,з'явилося віконце, знайдіть у ньому рядок вибору програми. Знайдіть програми "Калькулятор", "Блокнот" відкрийте одну з них.

VII. Підсумок уроку.

  1. Узагальнення
  2. Рефлексія. Що вам було нового? Що для вас було найважчим?

Тема: Узагальнення розділу «Знайомство з комп'ютером». Перевірка знань

4 урок. Інформатика та ІКТ

Цілі:

  • узагальнити знання учнів у розділі «Знайомство з комп'ютером»;
  • виконати кілька завдань вчителя у програмах «Блокнот», «Калькулятор», «Сапер».
  • розвивати вміння самостійної роботи з комп'ютера.

Обладнання:ноутбуки, презентація до уроку, підручники «Інформатика та ІКТ»

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент.

ІІ. Правила поведінки у комп'ютерному класі. Додаток 4.1

III. Узагальнення у розділі «Знайомство з комп'ютером» та перевірка знань.

  • Тестова робота із використанням інтерактивної дошки. Додаток 4.2. Презентація «Знайди помилки та поміняй місцями картинки»
  • Тестова робота з підручника с. 23. Малюнок 2

IV.Фізхвилинка

V. Практична частина уроку(Проводиться аналогічна робота, як у практичній частині уроку 3, тільки вчитель змінює завдання парам).

VI. Підсумок уроку.

  • Узагальнення. Кожна група показує результат їхньої роботи у програмі.
  • Рефлексія. Що було найцікавішим? Що для вас було найважчим?

Тема уроку: Завдання у ситуаціях. Комп'ютерна графіка

5 урок. Інформатика та ІКТ

Цілі уроку:

Обладнання:підручник інформатики 3 клас; електронний посібник «Доступна освіта»; ноутбуки; Інтерактивна дошка; презентації.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент:

Інформатики країна
Дуже школяреві потрібна!
Вивчимо малюнки, найпростіші схеми,
Програми для нас не становитимуть проблеми.
І тоді, сумнівів немає,
Нам підкориться ІНТЕРНЕТ!

1-3 слайди

Тема нашого уроку : Комп'ютерна графіка. 4 слайд

II. Вивчення нового матеріалу

Створення зображень на комп'ютері називається комп'ютерною графікою. Ми познайомимося із двома видами комп'ютерної графіки. Ваше завдання послухати уважно і назвати їх відмінності.

- Растрова графіка. 5 слайд

Зображення зберігається у пам'яті комп'ютера у вигляді набору чисел, що описують точки різного кольору. Для зображення цієї усміхненої особи потрібно задати 361 точку білого, жовтого та чорного кольору в невеликому квадраті 19Х19.

- Векторна графіка. 6 слайд

Зображення зберігається у вигляді опису набору точок, ліній та фігур різного кольору. Наприклад, зображення цієї усміхненої особи може зберігатися у вигляді опису жовтого кола з чорною межею, двох чорних кружків та однієї кривої лінії.

Розгляньте малюнки векторної та растрової графіки. Чим вони відрізняються?

Чим малювання на комп'ютері відрізняється від малювання на папері?

III. Закріплення за підручником с.30

IV. Завдання у ситуаціях.

Ознайомтеся з описом ситуацій, в яких може знадобитися вміння створювати малюнки за допомогою комп'ютера. Виберіть найбільш цікаву для вас ситуацію та розподіліться у групи за бажанням.

Робота у групах

результат

Ситуація

1 група - Підготовка чергового номера дитячого журналу

Малюнки-загадки

Твоя роль

Художник видавництва

Опис

Для чергового номера дитячого журналу не готові сторінки із малюнками-загадками.

Придумай та намалюй малюнки-загадки

Ситуація

2 група - Створення шкільної газети

Шкільна газета

Твоя роль

Кореспондент

Опис

Взяти інтерв'ю у однокласників про цікаві випадки зі шкільного життя

Записати інтерв'ю, зробити фотографію.

Ситуація

3 група – Підготовка емблеми до ювілею школи.

Емблема школи

Твоя роль

Опис

Вчитель звернувся до учнів зробити емблему до ювілею школи

Придумай та намалюй емблему.

Демонстрація результатів робіт учнів.

V. Підсумок.

Тема: “Графічні редактори. Основні операції під час малювання».

6 урок. Інформатика та ІКТ

Цілі:

  • познайомити учнів із видами графічних редакторів, розширювати кругозір;
  • навчити працювати у графічному редакторі «Пейнт»;

Обладнання:підручник інформатики 3 клас; електронний посібник «Доступна освіта»;
ноутбуки; Інтерактивна дошка; презентації.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Інструктаж. - Розкажіть, що суворо забороняється робити у кабінеті інформатики?

(Використовується інтерактивна дошка в завданні доповни правило) Додаток 6 . (слайд 1)

Тема : "Графічні редактори. Основні операції при малюванні» (слайд 2)

II. Повторення. Активізація знань учнів.

З якими видами комп'ютерної графіки ви познайомилися на минулому уроці?

Назвіть цей вид графіка (слайд 3. Растрова графіка) (слайд 4. Векторна графіка)

Як зберігатиметься таке зображення в пам'яті комп'ютера?

III. Новий матеріал:

Для створення таких малюнків потрібно навчитися користуватися програмами, які називаються "ГРАФІЧНІ РЕДАКТОРИ".

Зараз ми познайомимося із прикладами графічних редакторів.

Відкрийте ваші підручники на сторінці 31. (слайд 5)

Назвіть типи графічних редакторів. ("Пейнт", "кід пікс", "такс пейнт", "фотошоп")

Перші три види це дитячі редактори, інші редактори професійні, назвіть їх… («гімп», «фотошоп»)

Іноді графічні редактори можуть бути вбудовані в інші складніші програми. Про такі програми можна дізнатися у підручнику на сторінці 32. (слайд 5)

IV. Практична частина уроку.

Сьогодні на уроці ми навчатимемося працювати з графічним редактором «ПЕЙНТ». Для цього уважно послухайте пояснення. (Робота з диском «Доступна освіта»)

V. Закріплення.

А тепер самі створимо малюнок, але спочатку повторимо основні операції. (слайд 6)

  • 1 група працює за комп'ютерами та малює СОНЯШКО.
  • 2 група працюватиме на інтерактивній дошці та малюватиме ЯЛИНКУ.

Демонстрація малюнків.Які операції ви використали для створення своїх малюнків?

(Малювання точок, прямих та хвилястих ліній, малювання фігур, заливка)(Слайд 7)

V. Підсумок.

Що вам сподобалося, що не сподобалося на уроці, що було найважчим?

У якій програмі ви сьогодні вчилися працювати? (Графічний редактор "ПЕЙНТ")

Навіщо потрібна ця програма? (Для створення малюнків)

Тема: Узагальнення у розділі «Програма створення малюнків».

7 урок. Інформатика та ІКТ

Цілі:

  • узагальнити знання учнів у розділі «Програма створення малюнків»;
  • виконати завдання вчителя у програмах «Paint», «TuxtPaint», «Першого».
  • розвивати вміння самостійної роботи з комп'ютера.

Обладнання:ноутбуки, презентація до уроку, підручники «Інформатика та ІКТ»

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент.

II. Техніка безпеки у кабінеті інформатики.Додаток 7 . 1-2 слайд

III. Узагальнення у розділі «Створення малюнків» та перевірка знань.

Які графічні редактори ви знаєте? 3-6 слайд

(Для повторення вивченого матеріалу на уроці ефективно використовувати роботу на інтерактивній дошці у програмі SMART).

Які основні операції під час малювання використовуються? 7-8 слайд

IV. Практична частина уроку.(Учні працюють у заданих учителем програмах, повторивши правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютерами)

Знайдіть програми "Paint", "TuxtPaint", "Першого", відкрийте потрібну програму.

Використовуйте геометричні фігури, анімаційні картинки, заливання кольором.

V. Підсумок уроку.

  1. Узагальнення. Кожна група показує результат їхньої роботи у програмі.
  2. Рефлексія.Що вам сподобалося, що не сподобалося на уроці, що було найважчим?

Тема: Знайомство з програмами: "Комп'ютерна анімація", "Проект будинків та дизайн приміщень", "Створення комп'ютерних ігор" та ін.

8 урок. Інформатика та ІКТ

Цілі:

  • дати загальні поняття учням про комп'ютерні програми;
  • розвивати інтерес до вивчення інформаційних технологій;
  • виховувати культуру поведінки під час роботи на комп'ютері.

Обладнання:мультимедійна презентація А.В.Горячева, проектор, інтерактивна дошка, ноутбуки.

1.1. Комп'ютери навколо нас

Важко назвати сферу людської діяльності, в якій сьогодні не застосовуються комп'ютери.

Ти любиш дивитися по телевізору мультфільми та фантастичні фільми? Дуже багато фрагментів з фантастичних фільмів створені за допомогою найпотужніших комп'ютерів,деякі мультфільми повністю створені на комп'ютерах.

Ти, звичайно, бачив у журналах та газетах великі кросворди. Багато хто з них людина розробляє на комп'ютері.

Багато письменників і журналістів пишуть та оформляють за допомогою комп'ютера статті в журнали та газети, книги та підручники.

Ми часто цікавимося прогнозом погоди – яка погода буде сьогодні, завтра і навіть за місяць. Зведення погоди ми дізнаємося з повідомлень по радіо та телебаченню, з газет і просто один від одного. При складанні прогнозу погоди співробітники метеоцентрів використовують комп'ютери: на них накопичуються всі відомості від метеозондів та метеорологічних станцій у космосі, ці дані обробляються та порівнюються з погодою, яка була на нашій планеті за останні сотні років.

Використовуючи комп'ютери, люди можуть передбачати землетруси, виверження вулканів, урагани, смерчі та торнадо. Знаючи ці прогнози, рятувальники можуть евакуювати населення з небезпечних районів і таким чином врятувати людям життя.

Люди знайшли застосування комп'ютерів та в медицині. Використовуючи комп'ютери, лікарі можуть обстежити хворого, встановити точний діагноз та дати рекомендаціїдля лікування.

Польоти в космос взагалі були б неможливі без комп'ютерів. Адже треба зробити безліч розрахунків для того, щоб космічний корабель міг покинути межі Землі. Ти знаєш, що люди запустили космічні кораблі і на Місяць, і до Марса, і навіть за межі Сонячної системи. На комп'ютерах вчені обробляють сигнали, які з інших галактик. Вчені вірять у те, що ми в космосі не самотні, і в те, що колись вдасться встановити контакт із братами по розуму.

Запитання та завдання

1. Які сфери діяльності людини, де використовуються комп'ютери, ти знаєш?

2. Розпитай дорослих про те, як вони використовують комп'ютери на роботі та в побуті.

1.2. Алеші професії

Професійна діяльність людей пов'язана з обраною ними спеціальністю. Ти, звичайно, знаєш, що існують професії: лікар, учитель, перукар, продавець, водій, хлібороб, пекар, кондитер, військовий, міліціонер та багато інших.

Поява комп'ютерів спричинила появу безлічі нових професій. Особливості нових професій пов'язані з рівнем розвитку комп'ютерів. Спочатку (з 1950-х до 1970-х р.р.) це були професії програміста, електронника та оператора.

oоператор– людина, яка проводить за комп'ютером майже весь робочий день, виконує різні завдання: друкує тексти, листи, виконує розрахунки тощо;

oпрограміст- Людина, яка пише програми для комп'ютера. Це і програми для роботи з комп'ютером, програми для навчання, програми для малювання та обробки фотографій, програми для математичних розрахунків, ігри тощо;

oелектронник– людина, яка збирає комп'ютер та стежить за роботою внутрішніх пристроїв комп'ютера.

Сьогодні коло професій розширилося. Ці професії пов'язані з:

    розробкою та створенням нових комп'ютерів, у тому числі розробкою мікрокомп'ютерів для різних машин, наприклад автомобілів, турнікетів у метро тощо;

    прокладанням та адмініструванням локальних та глобальних комп'ютерних мереж для доступу до цих мереж користувачів;

    розробкою та налагодженням нових програм, як для персональних комп'ютерів, так і для мікро пристроїв;

    обслуговування технічної апаратури, в якій використовуються електронні пристрої;

    супроводом спеціалістами спеціальних комп'ютерів та програм, що використовуються в інших галузях – економіці, медицині, поліграфії тощо.

В даний час комп'ютери впроваджуються у всі галузі людської діяльності. Будь-яка людина повинна вміти знайти потрібну інформацію в Інтернеті, надсилати та отримувати електронні повідомлення по Мережі, правильно оформляти електронні документи, вміти користуватися дистанційною підтримкою різних установ. Добре працювати на комп'ютері зараз мають багато фахівців, тому сучасні учні навчаються працювати на комп'ютері у школах.

Запитання та завдання

1. Які перші професії виникли з появою комп'ютера?

2. Які професії пов'язані з роботою на комп'ютері зараз?

3. Вибери зі списку професії, пов'язані з роботою на комп'ютері:

а) Оператор;

б) Залізничник;

в) Електронник;

г) Письменник;

д) програміст;

е) Кухар.

1.3. Комп'ютери у школі

Комп'ютер, призначений для роботи лише однієї людини, наприклад, для програміста чи учня, називається персональним комп'ютером.

Використовуючи персональний комп'ютер, можна вважати, писати, малювати, вчити уроки, приймати та відправляти поштові повідомлення, виходити в Інтернет, прослуховувати музику та переглядати відеофільми, грати в ігри та робити багато чого іншого.

У сучасній школі комп'ютери використовуються практично під час навчання всіх предметів: математики, російської мови, літератури, іноземної мови, малювання, історії, музики, інформатики тощо.

Вчитель може демонструвати наочний матеріал, навчальні фільми, які навчають програми на великому настінному екрані або інтерактивній дошці за допомогою комп'ютера. Учні можуть писати, малювати, вводити відповіді на запитання до комп'ютера прямо на інтерактивній дошці, тому що вони пов'язані між собою спеціальними проводами. Такі уроки легко засвоюються учнями, і вчитися у школі стає веселіше та цікавіше.

Нині багато учнів мають домашні комп'ютери. За допомогою комп'ютера діти вивчають навчальні програми та електронні підручники, знаходять необхідні відомості в електронних енциклопедіях, словниках та довідниках, здійснюють цікаві віртуальні екскурсії в Інтернеті, спілкуються та переписуються з друзями.

В даний час, у період стрімкого розвитку інформаційних технологій, Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя. Саме тому сьогодні слід приділити увагу інтернет-безпеці як в освітній організації, так і вдома (у зоні відповідальності батьків). Головне наше завдання - навчити дітей оцінювати контент, розуміти, які сайти та матеріали глобальної мережі стануть для них незамінними помічниками, а які несуть у собі загрозу, становлять реальну небезпеку.

До вашої уваги пропонується звіт про "Тиждень інформаційної безпеки", а також розроблені матеріали для батьків та дітей різних вікових категорій.

Звіт

про проведення «Тиждень інформаційної безпеки»

Мета: підвищення інформаційної безпеки дітей у мережі Інтернет, формування культури відповідального, етичного та безпечного використання інформаційних технологій

Дати проведення: 5.09.2016 – 9.09.2016

Учасники: 2-11 класи

У рамках «Тиждень інформаційної безпеки» проводилися заходи, що охоплюють усіх учасників освітніх відносин (педагогічних працівників, які навчаються та їхніх батьків (законних представників)):

Підвищення рівня обізнаності учнів та їхніх батьків щодо сучасних інформаційних загроз

Класна година «Безпечний Інтернет»:

2-4кл. (Презентація + відео + бесіда);

5-11кл. (відео + бесіда про сучасні інформаційні загрози)

Урок інформатики «Безпечний Інтернет»:

2-4кл. (Презентація + відео + бесіда);

5-9кл. (Презентація + бесіда);

10-11кл. (презентація + питання для обговорення)

Конкурси:

2-4 кл. дитячого малюнка «Комп'ютер – мій друг, комп'ютер – мій ворог»;

5-9кл. дитячого оповідання «Комп'ютер – мій друг, комп'ютер – мій ворог»

Навчальний курс для дітей

5-11кл. "Безпека в інтернеті" на сайті stepic.org

Виготовлення та розповсюдження буклетів та пам'яток «Безпечний Інтернет»

Тест "Безпечний інтернет" + анкета для 5-11кл.

Перевірка організації захисту дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку

Педагогічна нарада на тему «Основи інформаційної безпеки»

Перевірка якості надання провайдером послуги доступу до мережі Інтернет освітнім організаціям із забезпеченням контент-фільтрації Інтернет-трафіку

Перевірка антивірусного захисту комп'ютерної техніки в освітній організації

Згідно з російським законодавством інформаційна безпека дітей - це стан захищеності дітей, при якому відсутня ризик, пов'язаний із заподіянням інформацією, у тому числі поширеною в мережі Інтернет, шкоди їх здоров'ю, фізичному, психічному, духовному та моральному розвитку (Федеральний закон від 29.1222. 436-ФЗ "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку").

Таку захищеність дитині мають забезпечити насамперед сім'я та освітня організація (далі – Школа).

Для підвищення рівня обізнаності учнів та їхніх батьків про сучасні інформаційні загрози проводилися уроки інформатики, класний годинник, навчальний курс, конкурси та змагання, поширювалися буклети.

Під час проведення тематичного класного годинника педагогічні працівники звертали увагу учнів на важливість забезпечення інформаційної безпеки в мережі Інтернет. Педагогічні працівники познайомили хлопців із правилами відбору інформації в мережі Інтернет, розповіли, як грамотно та безпечно поводитись у соціальних мережах. Під час проведення класного годинника використовували презентації, відео, організовували спілкування.

У рамках позаурочної діяльності 5-11 класів, що навчаються, було запропоновано пройти навчальний курс «Безпека в інтернеті» на сайті stepic.org, де хлопці побачили які небезпеки можуть зустрічатися при роботі в мережі Інтернет і пройшли тестування на перевірку знань інформаційної безпеки. Ця самостійна діяльність виявилася дуже ефективним у формуванні інформаційної грамотності.

З метою формування чіткого уявлення про правила поведінки в мережі Інтернет з учнями 1-4 класів педагогічними працівниками образотворчого мистецтва було проведено конкурс малюнків, з учнями 5-11 класів педагогічними працівниками російської та літератури конкурс оповідань. Поширювалися буклети та пам'ятки «Безпечний Інтернет». На уроках інформатики, які навчаються, познайомилися з культурою відповідального, етичного та безпечного використання інформаційних технологій.

Переможці конкурсу малюнків «Комп'ютер – мій друг, комп'ютер – мій ворог»

Переможець конкурсу оповідань «Комп'ютер – мій друг, комп'ютер – мій ворог»

Мій друг-комп'ютер.

Навряд чи в наш час можна знайти людину, яка б ніколи не мала справу з комп'ютером. П'ятнадцять років тому він був не в кожній сім'ї, але сьогодні його відсутність швидше викличе подив. Особисто я важко можу собі уявити звичайне життя без комп'ютера. Це помічник і дорослій людині, і дитині. Зберігач великого обсягу корисної інформації, і навіть засіб спілкування, отримання нових знань. Плюс до всього комп'ютерні ігри – один із захоплюючих способів провести час.

Про свій комп'ютер мріяв дуже давно. І, нарешті, рік тому моя мрія здійснилася – мені купили ноутбук! «Ура, мрії здійснюються!» - Це була перша думка, коли я його побачив. На щастя не було межі, але тоді я ще не знав, що комп'ютер стане моїм другом. Звичайно, моє знайомство з ним пройшло традиційно: я накачав з десяток ігор і грав, грав, грав. Батьки мені казали, що я постійно в ньому "зависаю", і пізніше я став більш раціонально розподіляти свій час роботи з ноутбуком. Адже не можна постійно жити комп'ютерними іграми, чимало часу йде і на уроки, і на школу, і на домашні справи, та й зустріч з друзями не «онлайн» набагато приємніша. Ну а якщо зовсім не контролювати себе, весь свій час можна провести, граючи за комп'ютером. Мій комп'ютер мене не розчаровує та не підводить. У нього є чудова здатність швидко діяти, і це дозволяє економити час і сили. Він допомагає друкувати тексти, наголошує на невдалих фразах, перевіряє орфографічні помилки… Він просто незамінний друг!

Часом я думаю: «А що станеться, якщо зникнуть всі комп'ютери на землі?». Швидше за все, людям стало б важко, а точніше незвично. Якщо мені потрібна якась інформація, як легко і просто знайти її в просторах інтернету! Якщо моєму другові сумно, то завжди можна поговорити з ним по скайпу, розвеселити його у будь-який час! А фільми! А музика! Все в загальному доступі немає необхідності купувати в магазині диски. З цього можна зробити висновок, що вільного часу в мене залишається більше і це не маловажно. Та й знання елементарних офісних програм обов'язково знадобиться у житті.

Я вважаю, що кожна річ має свої плюси і мінуси, але мій комп'ютер складається з одних плюсів!

Малкін Владислав

Буклет, пам'ятка батькам

Для вивчення проблеми безпеки в мережі Інтернет та ставлення до неї класними керівниками 5-11 класів, які навчаються в Школі, було проведено анкетування (+тест) учнів. Запропоновані анкети дозволяють проаналізувати сучасну ситуацію в освітньому середовищі.

Аналіз анкет показав, що

98% учнів мають вільний доступ до Інтернету через різні пристрої (стільниковий телефон, домашній комп'ютер), проводять у просторі Інтернет понад 2 години на день;

96% учнів використовують комп'ютер та Інтернет в основному у навчальних цілях, 2% тільки для ігор та спілкування в Інтернеті;

96% учнів не розголошують особисту інформацію про себе, свою сім'ю, намагаються дотримуватися правил «Безпечний Інтернет», але є й ті хлопці, які вважають соціальні мережі безпечними.

У рамках «Тижня інформаційної безпеки» учні набули нових знань про Інтернет загроз, навчилися розрізняти та запобігати їхнім наслідкам, захищати від них себе та своїх близьких.

інші презентації на тему «Мій друг – комп'ютер»

"Команди для комп'ютера" - Віртуальні машини. Конфлікти управління. Команду); 3) визначення типу викликано. Плюси і мінуси. Потім дочекатися зчитування значення. Який виграш? Історія розвитку комп'ютерної техніки. Пристрої введення-виводу. 1946 американський ENIAC 1952 IAS Фон-Неймана. Блок повернення. Конфлікти Структурні конфлікти – неможливе виконання команд через нерозділене ресурсів.

"Учень за комп'ютером" - Reward Intern@tive Full Pack. Існує програма «RUSSIAN», яка включає весь шкільний курс російської мови. English Space. «У житті комп'ютер дуже знадобиться. Виявити рівень необхідності використання комп'ютерних технологій у навчанні школярів. 3. Що ти вмієш робити на комп'ютері?

«ПЗ для комп'ютера» - Комплекс системних програм, Системне ПЗ- є основним ПЗ. Системне ПЗ. Програмне забезпечення комп'ютера. Як зберігати інформацію в комп'ютері? Програмне забезпечення ділиться втричі класса: Для дискети А, В Для диска З, D, E. Програмне забезпечення. Фронтальне опитування. Для дисків. Прикладне ПЗ Загального призначення.

«Навіщо сучасній людині вміти малювати на комп'ютері? Перші графіки на машині отримували як символьного друку. Комп'ютерна анімація. Програми комп'ютерної графіки дуже різноманітні. Ілюстративна графіка. Наукова графіка Перші комп'ютери використовувалися лише для вирішення наукових та виробничих завдань.

"Програми для комп'ютера" - Ступінь взаємодії з людиною визначається необхідністю. Мови низького рівня Машинні мови Мови асемблерів. Які види програмного забезпечення ви знаєте? рівні програмної конфігурації. Просто анекдот. Прямого доступу до пристроїв програми прикладного рівня зазвичай не мають. Обробка даних на комп'ютері.

"Твій друг комп'ютер" - Називається... Джойстик. Ось КОМП'ЮТЕР – вірний друг. Що таке: рукоятка, Кнопки дві, курок та хвостик? Комп'ютер. Модем. Мишка. Відгадай загадки. - Твій друг. Нагорі машини всієї Розміщується... - Наче сміливий капітан! Дисплей. Клавіатура. Принтер. системним. Ось тепер, друже, трохи Ти з комп'ютером знайомий.

© 2024 androidas.ru - Все про Android